Gotowe życzenia na Pierwszą Komunię

Gdy otrzymamy zaproszenie na Pierwszą Komunię, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o kupieniu jakiejś wyjątkowej pamiątki komunijnej. Pamiątki na Komunię Św. mogą mieć różną formę. Może być to po prostu składany karnet z możliwością wypisania w środku dedykacji. Często wnętrze karnetu komunijnego zawiera już odpowiedni tekst, pod którym wystarczy się tylko podpisać. Taka pamiątka z okazji Pierwszej Komunii jest chyba najbardziej popularna i najczęściej kupowana. Nie powinniśmy mieć problemów z jej zakupieniem, ponieważ są one dostępne w wielu punktach sprzedaży.

Inny rodzaj pamiątki komunijnej ma co najmniej kilka stron. Najczęściej w środku zawiera teksty lub modlitwy odnoszące się do uroczystości Pierwszej Komunii oraz miejsce na życzenia komunijne i podpisy zaproszonych osób. Jest to już raczej rodzaj albumu pamiątkowego, który dziecko może później uzupełnić np. o kilka zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia. Każda pamiątka na Komunię Świętą jest przepięknie zdobiona motywami nawiązującymi do tego sakramentu. Może być to kielich i hostia, chleb i wino, Jezus w otoczeniu dzieci i aniołów. Dominuje pastelowa kolorystyka i złote ornamenty, które mają podkreślić odświętny charakter Pierwszej Komunii.

Ciekawym pomysłem na pamiątkę komunijną może być książka o tematyce religijnej. – np. książka zawierająca nauki papieża Jana Pawła II. Możemy również zdecydować się na pozycje książkowe nawiązujące do życia Kościoła lub świętych. Wartym uwagi pomysłem jest zakupienie dla dziecka Biblii. Może być to egzemplarz, który będzie bogato ilustrowany i dzięki temu nasza pamiątka komunijna będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Do książki, którą wręczymy dziecku z okazji Pierwszej Komunii, powinniśmy dołączyć życzenia. Możemy do tego celu wykorzystać niewielki karnet, który zmieści się do wnętrza książki lub też napisać odręcznie dedykację na stronie tytułowej.
Biblia może być równocześnie dobrym pomysłem na prezent komunijny, ponieważ nigdy nie straci swej aktualności. Nie jest to może modny prezent z okazji Pierwszej Komunii, ale na pewno oryginalny i wartościowy.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16706 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/zyczenia-na-komunie-swieta/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435