Jak przygotować dziecko do Pierwszej Komunii?

Uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii to przede wszystkim duchowe przeżycie dla naszego dziecka. Jednak aby mogło ono w pełni w nim uczestniczyć, konieczne są odpowiednie przygotowania. Przed przystąpieniem do tego sakramentu dziecko bierze udział w naukach prowadzonych przez księży, by móc w pełni angażować się w życie Kościoła Katolickiego. Bardzo ważnym elementem przygotowań do Komunii Świętej jest przystąpienie do spowiedzi. Dzięki takim duchowym przygotowaniom nasze dziecko powinno doskonale wiedzieć, na czym polega przyjęcie Komunii Świętej i jak w pełni uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Pierwsza Komunia dziecka wiąże się również z wieloma przygotowaniami ze strony rodziców. Bardzo ważnym elementem jest odpowiedni strój. Sukienki komunijne często wyglądają jak wyjęte z pokazów mody. Nie ma to dobrego wpływu na atmosferę panującą wśród dzieci, ponieważ przez strój dziecka doskonale uwidacznia się zamożność jego rodziców. Dlatego księża bardzo zachęcają rodziców, by dzieci do Komunii Świętej były ubrane w białe alby komunijne – jednakowe dla wszystkich. Co zastanawiające, często to nie dzieci niechętnie odnoszą się do założenia alby na Pierwszą Komunię, a właśnie ich rodzice.

Po uroczystościach komunijnych, które odbyły się w kościele, wszyscy zaproszeni goście i rodzina uczestniczą w przyjęciu z okazji Pierwszej Komunii. Do niedawna uroczystości takie odbywały się w kameralnej atmosferze w domu rodziców dziecka. Jednak obecnie coraz częściej przyjęcie komunijne w postaci uroczystego obiadu organizowane jest w restauracji. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, ale są również plusy takiego rozwiązania – w spotkaniu może uczestniczyć większa liczba gości i nie trzeba się troszczyć o przygotowanie całej uroczystości.

Jednak aby wszystkie bliskie osoby mogły uczestniczyć w Pierwszej Komunii naszego dziecka, musimy odpowiednio wcześniej przygotować zaproszenia komunijne. Pomimo wielu możliwości łatwego kontaktowania się, jakie mamy dziś do dyspozycji, przyjęło się, że na uroczystość Komunii Świętej wysyłane są eleganckie zaproszenia za pośrednictwem tradycyjnej poczty.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16795 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pierwsza-komunia/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435