Pomysł na prezent pierwszokomunijny

Nieodłącznym elementem uroczystości związanych z Pierwszą Komunią jest moment wręczania prezentów. Dzieci oczekują tej chwili z wielką niecierpliwością i jest to dla nich duże wydarzenie. Jednak zawsze powinniśmy pamiętać, że prezenty komunijne są tylko dodatkiem, a najważniejsze jest przyjęcie Najświętszego Sakramentu. Dzieci mogą o tym zapominać, podekscytowane faktem otrzymania upominków na Pierwszą Komunię, ale rodzice i krewni powinni im zawsze zwracać na to uwagę. Ma to ogromne znaczenie również dla tego, że rodzaj prezentu zależy od zasobności portfela osoby, która go wręcza. Nie każdy z krewnych może pozwolić sobie na zakupienie upominku z okazji Komunii Św. wartego kilka tysięcy złotych. Dlatego tak ważne jest uświadomienie dzieciom, że nie ma znaczenia, jaki otrzymamy prezent komunijny. Ważny jest sam fakt obdarowania i dziecko powinno umieć to docenić. Tak oczywiście być powinno, ale nawet sami dorośli nie stosują się do tych zasad. Nie da się uniknąć przechwałek wśród dzieci, kto otrzyma lepszy prezent na Komunię. Jednak niedopuszczalne jest, by dorośli przy kupowaniu upominku z okazji Komunii Świętej kierowali się jedynie chęcią pokazania wszystkim, na co ich stać.

Jeżeli jednak chcielibyśmy zafundować jakiś bardziej wartościowy upominek komunijny, warto przede wszystkim zorientować się, co jest dziecku potrzebne. Przede wszystkim należy postawić na prezenty z okazji Pierwszej Komunii, które będą wspierały rozwój dziecka. Takim prezentem na pewno będzie dobrej jakości komputer, który będzie służył dziecku do nauki, ale też do zabawy. W związku z tym, że zakupienie takiego prezentu komunijnego wiąże się ze sporym wydatkiem, na taki upominek może złożyć się kilku krewnych.

Pierwsza Komunia Święta ma miejsce tylko raz w naszym życiu. Dlatego powinniśmy dołożyć starań, by była przede wszystkim wspaniałym przeżyciem dla naszego dziecka i dla całej rodziny. Wręczanie prezentów komunijnych już na stałe wpisało się w naszą tradycję, ale zawsze musimy pamiętać, że nie to jest istotą tych uroczystości.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16648 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/upominki-na-pierwsza-komunie/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435