Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Komunijne podziękowanie dla duchownego | Kartki komunijne 2018

Podziękowania komunijne dla księdza i rodziny

Uroczystość Pierwszej Komunii jest nieodłącznie związana ze spotkaniem się bliższej i dalszej rodziny. To wyjątkowa okazja wspólnego przeżywania tego szczególnego wydarzenia. Jednak często przyjazd i uczestnictwo w Komunii Świętej może wiązać się z pewnymi trudnościami, zwłaszcza dla krewnych, którzy muszą dojechać z drugiego końca Polski lub nawet z innego kontynentu. Dlatego też coraz częściej rodzice i dziecko, które uczestniczy w Pierwszej Komunii, przygotowują dla gości podziękowania komunijne. Jest to wyrażenie wdzięczności za udział w tym wyjątkowym święcie. Dodatkowo, podziękowanie takie jest dla gości komunijnych cenną pamiątką, która po latach będzie przypominać o Pierwszej Komunii naszej pociechy.

Podziękowania z okazji Pierwszej Komunii na przykład dla księdza mogą mieć postać ozdobnego karnetu z wypisanym w jego wnętrzu tekstem. Zewnętrzna strona jest najczęściej ozdobiona symbolami religijnymi kojarzącymi się z Komunią Świętą. Może być to np. kielich i chleb lub dzieci przyjmujące Pierwszą Komunię. Podobnie jak zaproszenia komunijne, podziękowania są bogato zdobione ornamentami z kwiatów i złoceniami.

Uzupełnieniem kartki komunijnej z podziękowaniami dla gości może być również drobny upominek. Bardzo popularne są niewielkie obrazki przedstawiające sceny religijne. Obrazek taki może być oprawiony w elegancką ramkę, która umożliwi zarówno powieszenie na ścianie jak i postawienie go w jakimś szczególnym miejscu. Innym uzupełnieniem podziękowań komunijnych może być również niewielka figurka anioła.
Podziękowania z okazji Pierwszej Komunii są ciekawym elementem całej oprawy uroczystości Komunii Świętej naszego dziecka. Najlepiej jest, by były one w tym samym stylu, co zaproszenia komunijne i by pasowały do reszty dekoracji z okazji Pierwszej Komunii.

Podziękowania z okazji Pierwszej Komunii wręczamy naszym gościom najczęściej pod koniec ceremonii komunijnych. Dodatkowo możemy później wysłać krewnym zdjęcie naszego dziecka z uroczystości Pierwszej Komunii. Dobrze jest, by fotografia komunijna była oprawiona w ładną ramkę.