Oryginalne kwiatowe ozdoby na Komunię

Uroczysty poczęstunek dla gości komunijnych jest już stałym zwyczajem związanym z Pierwszą Komunią. Niezależnie od tego, czy organizujemy go we własnym domu, czy w restauracji, powinniśmy zadbać o odpowiednie dekoracje, które jeszcze bardziej będą podkreślać wyjątkowość Komunii Św. naszego dziecka.

Centralnym punktem spotkania rodziny będzie stół, więc na nim powinniśmy skupić swoją uwagę. Obrus komunijny może być w klasycznym białym kolorze, jednak coraz częściej stosowane są obrusy w pastelowych barwach, które mogą być dodatkowo zdobione elementami nawiązującymi do Pierwszej Komunii – będą to np. gałązki winorośli. W podobny sposób mogą być ozdobione serwetki dla gości komunijnych. Nieodłącznym elementem dekoracji na Pierwszą Komunię są kwiaty. Powinniśmy do udekorowania stołu wykorzystać subtelne rośliny, które będą odpowiednie do charakteru tego wydarzenia. Lepiej nie stosować kwiatów, które mają intensywny zapach (np. lilie), ponieważ nie wszystkim gościom, których zaprosiliśmy na Pierwszą Komunię, może to odpowiadać.

Nie powinniśmy również zapominać o kwiatach, które otrzyma nasze dziecko z okazji Komunii Świętej. Już wcześniej powinniśmy zaplanować dla nich odpowiednio wyeksponowane miejsce. Nie stawiajmy ich jednak na stole, ponieważ może to bardzo utrudnić obsługę przyjęcia komunijnego.
Możemy również przyozdobić samo wnętrze, w którym będzie odbywać się przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii. W tym celu możemy wykorzystać girlandy z zielonych gałązek i kwiatów lub z kolorowych wstążek, które będą komponowały się z pozostałymi składnikami dekoracji komunijnych. Jeżeli organizujemy poczęstunek dla gości w restauracji możemy poprosić o przygotowanie odpowiednich dekoracji stołów i wnętrza, chociaż będzie się to oczywiście wiązało z dodatkowymi kosztami.

Piękne dekoracje z okazji Komunii Św. są także ważne z innego powodu. To wyjątkowa okazja, by zrobić wiele wspaniałych zdjęć i zachować te chwile na dłużej. Fotografie z Pierwszej Komunii znajdą się później w komunijnych albumach. Dekoracje komunijne będą stanowić świetne tło dla wielu cudownych zdjęć.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16837 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/dekoracje-na-pierwsza-komunie/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435