Religijne kartki komunijne

Pierwsza Komunia Święta to szczególne wydarzenie w życiu każdego dziecka. W uroczystości komunijnej uczestniczy cała bliższa i dalsza rodzina. Przyjął się zwyczaj, że każdy z obecnych gości wręcza dziecku kartkę komunijną, która ma upamiętnić ten szczególny moment. Kartka na Pierwszą Komunię zawiera życzenia z okazji przyjęcia Komunii Świętej. Ma ona również w przyszłości przypominać to uroczyste wydarzenie oraz obecne na nim bliskie osoby. Dlatego też każdy z zaproszonych gości stara się, by wręczana przez niego kartka komunijna była wyjątkowa i jak najlepiej oddawała podniosły nastrój tych chwil.

Kartki na Komunię Świętą są dostępne w wielu punktach sprzedaży. Począwszy od sklepów z dewocjonaliami, przez sklepy z artykułami papierniczymi po markety. Nie powinniśmy więc mieć problemów ze zdobyciem odpowiedniej kartki komunijnej. Ważne jest jednak, aby odpowiednio wcześniej dokonać zakupu kartek z życzeniami z okazji Pierwszej Komunii, ponieważ jeżeli zostawimy to na ostatnią chwilę, może okazać się, że wybór kartek komunijnych będzie już bardzo niewielki. Kartki na Komunię Świętą pojawiają się w sprzedaży najczęściej na co najmniej miesiąc przed czasem, gdy w kościołach rozpoczynają się uroczystości Pierwszej Komunii.

Na kartkach komunijnych najczęściej umieszczane są wizerunki Najświętszego Sakramentu, dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię, Jezusa z dziećmi i Św. Ducha. W związku z tym, że kartka komunijna dotyczy wyjątkowej okazji, często zdobiona jest złoceniami. Coraz częściej do ozdobienia kartek z okazji Pierwszej Komunii służą naklejane subtelne kwiaty z jedwabiu lub satyny. Także wnętrze kartki na Komunię Św. jest bardzo bogate i najczęściej zawiera już gotowe życzenia specjalnie dobrane na tę szczególną okazję.

Nie zapominajmy o tym, że kartka komunijna to również upominek z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii. Dlatego należy dołożyć starań, by była wyjątkowa i na długi czas była źródłem wspaniałych wspomnień. Może się również zdarzyć, że nie będziemy mieć pomysłu na prezent dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii. Wtedy do kartki komunijnej możemy włożyć pewną sumę pieniędzy, która pozwoli na spełnienie jakiegoś marzenia naszej pociechy.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16859 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/kartki-komunijne/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435