Jak napisać zaproszenia komunijne?

Zaproszenia komunijne są nieodłącznym elementem przygotowań do Pierwszej Komunii naszego dziecka. Do wyboru odpowiedniego zaproszenia przykładamy wiele uwagi, ponieważ zaproszenie jest swego rodzaju wizytówką całego wydarzenia. Dlatego też zależy nam, żeby zaproszenie na Komunię Świętą było pod każdym względem wyjątkowe, ale by również pasowało do tradycyjnego charakteru tej uroczystości.

Chyba nie ma na rynku zaproszenia, które nie byłoby ozdobione jakimś symbolem religijnym – Pierwsza Komunia jest przecież wydarzeniem duchowym związanym z Kościołem Katolickim. Na zaproszeniach często przedstawiony jest kielich i chleb, jako symbole pełnego uczestnictwa dziecka w mszy świętej.  Wysyłając zaproszenia do bliskich osób nie powinniśmy zapomnieć o napisaniu wewnątrz nich wszystkich niezbędnych informacji na temat Komunii Świętej naszego dziecka. Nie powinno zabraknąć wskazówek, gdzie i o której godzinie odbędzie się uroczystość, oraz gdzie i kiedy zostanie zorganizowane przyjęcie komunijne. Zaproszenia na Pierwszą Komunię należy wysłać z jak największym wyprzedzeniem, by krewni mieli możliwość przygotować się do tego wydarzenia.

W sklepach dostępnych jest wiele wzorów zaproszeń komunijnych, jeżeli jednak chcemy podkreślić wyjątkowość tej uroczystości, możemy zdecydować się na zamówienie indywidualnych zaproszeń. Projekt takiego zaproszenia na Komunię Św. będzie wtedy przygotowany indywidualnie dla naszego dziecka, będzie również zawierał odpowiedni tekst ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dla zapraszanych gości.
Jeżeli chcemy jeszcze bardziej postawić na indywidualność, możemy zamówić zaproszenia komunijne wykonywane ręcznie przez artystów. To duży wydatek, ale mamy wtedy pewność, że nie tylko projekt zaproszenia będzie niepowtarzalny, ale również każde z zaproszeń na Pierwszą Komunię będzie wyróżniać się jakimś wyjątkowym elementem.

Coraz częściej z okazji Komunii Świętej przygotowywane są również podziękowania komunijne dla gości. Tak jak w przypadku zaproszeń komunijnych, na rynku dostępny jest ich szeroki wybór.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16786 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/zaproszenia-na-komunie-swieta/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435